21.10.2018

NIEPODLEGŁOŚĆ – WOLNOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ | debata

termin | 21 października 2018, niedziela, godz. 14.00 (zajmowanie miejsc do godz. 13.45)
miejsce | ECS, ogród zimowy
wstęp | wolny + obowiązkowa rezerwacja miejsc (brak wolnych miejsc)

W dniu, kiedy głosem wyborczym wrzuconym do urny świętujemy demokrację, zapraszamy do namysłu nad istotą niepodległości oraz przyszłością. Wydarzenie, które odbędzie się w ogrodzie zimowym ECS, zostanie zarejestrowane, po czym retransmitowane na antenie TVN24 – 28 października o godz. 20.00.

Prolog wygłosi główny bohater wydarzenia – prof. Timothy Snyder – amerykański historyk i analityk, profesor Uniwersytetu Yale, znawca historii Europy Środkowej i Wschodniej. Po nim nastąpi debata, a głos zabiorą polscy eksperci: prof. Włodzimierz Borodziej – historyk z Uniwersytetu Warszawskiego specjalizujący się w historii najnowszej, przewodniczący komitetu naukowego Domu Historii Europejskiej w Brukseli, dr Dominika Kozłowska – publicystka i filozof, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”, współpracowniczka Instytutu Myśli Józefa Tischnera, oraz Adam Zamoyski – brytyjski historyk i publicysta polskiego pochodzenia, autor bestselerów książkowych, który wykłada w Anglii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Tego popołudnia zaprezentowane zostaną również unikatowe materiały archiwalne i życzenia z różnych stron świata dla Polski świętującej rocznicę odzyskania niepodległości.
Forum poprowadzą dziennikarze: Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Stawiski.
Organizatorami wydarzenia są TVN24 i ECS.