E-książki

Zapraszamy do korzystania z wirtualnych zasobów naszej Biblioteki – elektronicznych wydań książek dostępnych na profesjonalnej platformie EBSCO.

Dostęp do wydawnictw z platformy EBSCO możliwy jest za pośrednictwem sieci Europejskiego Centrum Solidarności (na miejscu, w Bibliotece).

Polecamy również nową, wygodną formę korzystania z naszych e-zasobów – wypożyczenie czytników Kindle. Czytniki są dostępne dla naszych czytelników do użytkowania na miejscu – np. w naszej przestrzeni relaksu, na fotelach lub na balkonach.

Dostęp

Wszystkie książki elektroniczne stanowiące zasób biblioteki znaleźć można w naszym katalogu on-line.

Na stronie startowej katalogu, po wybraniu opcji wyszukiwania zaawansowanego w indeksie hasła przedmiotowego wpisać należy sformułowanie „KSIĄŻKI ELEKTRONICZNE”.
 


Jako wynik wyszukiwania otrzymamy wszystkie egzemplarze książek elektronicznych dostępnych w naszej bibliotece. Aby sprawdzić tryb dostępu do interesującego nas tytułu, należy kliknąć w tytuł wybranej pozycji i sprawdzić informacje w zakładce „EGZEMPLARZE”, znajdujący się po lewej stronie każdego rekordu.
 

Link przeniesie nas do opisu danego wydawnictwa. Na samym końcu opisu egzemplarza znajduje się pole uwag – w nim wpisane są określniki pozwalające zidentyfikować w jaki sposób udostęniany jest dany e-book.

Tak wygląda pole uwag dla e-booka znajdującego się na platformie EBSCO:
 

A tak dla wgranego na czytnik Kindle: