LET’S ROCK z TYMONEM TYMAŃSKIM

MUZYKA PRL
Wydarzenie ODWOŁANE ze względu na zagrożenie koronawirusem.

termin
| 14 marca, sobota, godz. 15.00
adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1
miejsce | ECS, wystawa stała
wstęp | bilet: 10 zł + rezerwacja miejsc (formularz poniżej)
UWAGA! Podstawą udziału w wydarzeniu jest rezerwacja miejsca. Bilet należy zakupić bezpośrednio przed wydarzeniem w kasie ECS.
start | parter, vis á vis kas biletowych

O tym, jak młodemu rockmenowi żyło się w PRL, pierwszych muzycznych projektach i współpracy z alternatywną polską sceną muzyczną – Tymon Tymański opowie podczas spotkania na wystawie stałej ECS.

Rock, metal, reggae, blues, jazz – w ramach cyklu LET’S ROCK opowiadamy o różnych obliczach muzycznego buntu. Czego słuchano w PRL, jak powstawały teksty, jak żyli artyści? Dotąd gościliśmy już muzyków brytyjskiej grupy rockowej ANGELIC UPSTARTS oraz LECHA JANERKĘ.

Tymon Tymański | polski wokalista, muzyk, poeta, kompozytor i performer.
W młodości fascynował się rockiem przełomu lat 60. i 70. i wymieniał książkami drugiego obiegu. Na przełomie lat 80. i 90. zaangażował się w działalność awangardowej grupy performerskiej TotArt, słynącej z przepełnionych surrealizmem, nierzadko skandalizujących happeningów.
Założyciel, współzałożyciel lub lider licznych zespołów, jak: Miłość, Kury, Tymon i Trupy czy Tymon & The Transistors. Jeden z czołowych twórca nurtu yass w muzyce jazzowej. Współpracował z licznymi polskimi muzykami m.in. Robertem Brylewskim, Lechem Janerką, Mikołajem Trzaską, Wojciechem Mazolewskim, a także zagranicznymi, m.in. amerykańskim trębaczem jazzowym Lesterem Bowie czy awangardowym multiinstrumentalistą Johnem Zornem.

POPRZEDNIE EDYCJE
17 marca 2019 LECH JANERKA
24 marca 2018 ANGELIC UPSTARTS