Gdańska Szkoła Solidarności Codziennie | radni dzielnicowi

edycja jesień 2019

Jesteś radnym/radną dzielnicową? A może chcesz nim/nią zostać? Chcesz rozwinąć swoją wiedzę i kompetencje dotyczące współpracy ze społecznością? – zapraszamy na cykl warsztatów dedykowany gdańskim radnym dzielnicowym w ramach. Będzie to okazja do poznania radnych dzielnicowych działających w Gdańsku, spotkania inspirujących praktyków, przedyskutowania i przemyślenia zagadnień związanych za zadaniami animatora.
Zapraszamy na cykl szkoleniowy dedykowany gdańskim radnym dzielnicowym w ramach GDAŃSKIEJ SZKOŁY SOLIDARNOŚCI CODZIENNIE.

W ramach cyklu szkoleń
/ poznasz najważniejsze zasady komunikacji z mieszkańcami
/ dowiesz się, jak unikać nieporozumień
/ dowiesz się jak zaplanować i zrealizować cel pracy jako radny/radna
/ dowiesz się, jak współpracować w zespole
/ dowiesz się, jak sprawdzić, czego chcą mieszkańcy
/ poznasz metody pracy radnych z innych miast
/ sprawdzisz, czy twoje działania odpowiadają na oczekiwania mieszkańców

termin | 7–8 grudnia 2019, sobota godz. 10.00–18.00, niedziela 10:00–16:00
miejsce | ECS, sala 3.36 (3 piętro)
wstęp | zapisy

Szkolenie obejmuje 3 obszary:
1. KOMUNIKACJA Z MIESZKAŃCAMI i WEWNĄTRZ ZESPOŁU
Szkolenie ma na celu zbudowanie poczucia współpracy i skutecznej oraz transparentnej komunikacji tak między Radnymi Dzielnicy jak i wobec jego Mieszkańców i Mieszkanek. W zakres szkolenia wchodzi rozpoznanie zasad komunikacji i dopasowanie własnego stylu działania do wyzwań i potrzeb związanych z wykonywaniem ról Radnego i Radnej.
prowadząca | dr Magdalena Żadkowska – badaczka, trenerka, ekspertka. Prowadzi szkolenia min. z zakresu komunikacji wewnętrznej, komunikacji międzykulturowej, motywacji, współpracy w zespole.

2. JAK ANGAŻOWAĆ MIESZKAŃCÓW DO DZIAŁANIA?
Co może "chwycić" we współpracy z mieszkańcami, czyli rzecz o tym, jak angażować mieszkańców do współdziałania. Warsztaty poświęcone będą tematyce angażowania mieszkańców dzielnic do współdziałania i współdecydowania o rozwoju ich miejsca zamieszkania.
prowadząca | Joanna Suchomska - socjolożka, doktorantka w Instytucie Socjologii UMK. Realizuje badania społeczne dotyczące funkcjonowania miast, w tym szczególnie przestrzeni publicznych. Moderatorka warsztatów, prowadzi szkolenia z zakresu diagnozy społecznej, konsultacji społecznych i partycypacji.

3. DIAGNOZA POTRZEB I OKREŚLANIE CELU PRACY

Jak diagnozować i planować działania rozwijające środowisko lokalne, czyli co zrobić, by swoje pomysły realizować z pozytywnym skutkiem!
prowadząca | Monika Chabior - socjolożka. Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje, żeby wspierać ludzi, organizacje i instytucje w efektywniejszym działaniu dla dobra społecznego. Prowadzi szkolenia, doradztwo, działania badawcze.
Szkolenie realizowane jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku.