05.10.2015

DZIEŃ KREATYWNEJ PEDAGOGIKI

termin | 5 października 2015, poniedziałek, godz. 12–16
miejsce | Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2

Tego jeszcze nie było – wszystko dla nauczycieli, uczniów, ich rodziców i tych, którzy wiedzą, jak ważna jest edukacja. 5 października zapraszamy na DZIEŃ KREATYWNEJ PEDAGOGIKI w Europejskim Centrum Solidarności. 

Ludki Kreatorki poprowadzą Państwa przez targ pomysłów dydaktycznych, gdzie na każdym straganie będzie można poznać ciekawą metodę, przećwiczyć ją i zabrać ze sobą na lekcję. W audytorium odbędzie się panel: Jak mnie uczono…, do którego zaprosiliśmy znane postacie z życia gdańskiej kultury, a potem wraz z dziennikarzem Jackiem Żakowskim pomarzymy sobie o szkole, jakiej dzisiaj potrzebuje dziecko. Zaprosimy Państwa do wielkiej debaty o gdańskiej edukacji nie tylko po to, by pogadać sobie w zacnym gronie, ale wspólnie ustalić, jak razem możemy kreować lepszą szkołę. Na chwilę wytchnienia zapraszamy na spacer po ECS z naszymi przewodnikami, potem do oglądania wystawy dokumentującej pierwszy sezon działań projektu Kreatywna Pedagogika oraz na... masaż i relaks z dobrą książką i filmem do strefy odpoczynku.

Bądźcie z nami! 5 października 2015, godzina 12.00–16.00, Europejskie Centrum Solidarności, plac Solidarności 1.

Kreatywna Pedagogika opiera się na stałej współpracy nauczycieli w grupach samodoskonalenia zawodowego. Międzyszkolne zespoły wspierają się w codziennej pracy, doskonalą warsztat, omawiają swą praktykę. To dwa rodzaje grup: przedmiotowe – dla zainteresowanych nowoczesnymi metodami nauczania, i problemowe – dla tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę psychologiczną i pedagogiczną. Każdą grupę prowadzi przygotowany do tego i wcześniej przeszkolony lider – nauczyciel wybrany spośród gdańskiej kadry pedagogicznej. Stworzyliśmy dzięki temu miejsca dla wymiany doświadczeń i ustawicznego kształcenia. Zadaniem KREATYWNEJ PEDAGOGIKI jest oddolna odnowa metodyki i relacji uczeń-nauczyciel we współczesnej szkole.