28.10.2015

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI CZARNEGO | WSCHÓD

pierwsze spotkanie | 28 października 2015, środa / godz. 17.00
adres | Gdańsk, pl. Solidarności 1
miejsce | biblioteka ECS (I piętro)
bohater wieczoru | „Wschód” Andrzeja Stasiuka, książka nominowana do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike
zapisy do klubu | Magdalena Jedlicka, e-mail: m.jedlicka@ecs.gda.pl, tel.: 58 772 40 73
wstęp | tylko dla klubowiczów

To nietypowy klub dla tych, którzy kochają książki i lubią o nich rozmawiać. Dyskusyjny Klub Książki Czarnego zaprasza na spotkania dla wielbicieli literatury non-fiction – w każdą ostatnią środę miesiąca w bibliotece ECS.

Żeby rozmawiać o książkach nie trzeba być ani literaturoznawcą, ani krytykiem literackim. Pragniemy stworzyć społeczność czytelników naszej biblioteki, ludzi aktywnych, świadomych, uczestniczących i tworzących kulturę. Od innych klubów czytelniczych Dyskusyjny Klub Książki Czarnego różni to, że w bibliotece ECS dyskutujemy jedynie o literaturze non-fiction – reportażach, biografiach, książkach podróżniczych…, a wszystkie publikacje pochodzą od jednego wydawcy – Wydawnictwo Czarne. Tytuły książek członkowie klubu wybierają sami.

Klubowicze mogą liczyć na wiele przywilejów. Możliwość wypożyczenia z miesięcznym wyprzedzeniem książki, której treść będzie dyskutowana, to tylko jeden z nich. Czekają ich również spotkania specjalne z autorami i projekty adresowane tylko do nich, jak np. warsztaty reportażu. Pod adresy klubowiczów będą przychodzić zaproszenia na wszystkie wydarzenia czytelnicze w ECS. A najaktywniejsi członkowie klubu będą obdarowywani książkami.

Co zrobić, by zostać klubowiczem? Wystarczy zgłosić się do moderatora klubu (telefonicznie lub e-mailowo), a potem odwiedzić bibliotekę ECS, by wypożyczyć książkę do przeczytania i wypełnić deklarację członkowską.

Organizatorem klubu jest Europejskie Centrum Solidarności, a partnerem akcji Wydawnictwo Czarne.