01.12.2016

BERGLER – FRUCZEK – SMYTH: THE EDGE OF TIME | wernisaż wystawy

termin | 1–8 grudnia 2016
wernisaż | 1 grudnia, godz. 16
miejsce | ECS, Galeria Trap
wstęp | wolny

Wystawa austriacko-polsko-amerykańska prezentująca pejzaże industrialne. Autorami prac są: Fritz Bergler, Łukasz Fruczek oraz David Smyth. Wystawa będzie prezentowana w ramach Dni Austrii.

FRITZ BERGLER

Artysta austriacki. Zajmuje się malarstwem i instalacją.
Urodzony w 1955 roku w St. Lorenzen w Mürztal w austriackiej Styrii. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, na Wydziale Malarstwa w atelier prof. Maxa Weilera. Dyplom uzyskał w 1978 roku. W 1982 roku artysta-rezydent w Rzymie. W 1983 roku był współzałożycielem galerii REM, inicjatywy wiedeńskiej grupy artystów, działającej w latach 1983-1990. Mieszka w Wiedniu.

ŁUKASZ FRUCZEK
Artysta polski. Zajmuje się malarstwem i grafiką.
Urodzony w 1975 roku w Gdyni. Studiował malarstwo na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem zdobył w 2001 roku po studiach w pracowni prof. Hugona Laseckiego na Wydziale Malarstwa oraz w pracowni prof. Romana Gajewskiego na Wydziale Grafiki.

DAVID SMYTH
Artysta amerykański. Zajmuje się malarstwem i instalacją.
Urodzony w 1943roku w Washington D.C. Studiował w Corcoran School of Art w Waszyngtonie, Skowhegan School of Painting and Sculpture (Szkoła Malarstwa i Rzeźby) w Maine oraz School of Art Institute of Chicago, gdzie w 1969 roku zdobył Master of Fine Arts. Od 15 lat żyje i pracuje w Wiedniu i w Nowym Jorku.


FRITZ BERGLER, Two dogs DAVID SMYTH, Dressed to kill