KOLĘDOWANIE W ECS
30/01/2021 18.00
– Spotkamy się nie w drugą sobotę stycznia, jak to bywa od lat, ale w ostatnią sobotę stycznia – na KOLĘDOWANIE W ECS zaprasza Magdalena Mistat, zastępca dyrektora ECS.
Powodem zmiany terminu jest wiele ograniczeń pandemicznych, które obowiązują w Polsce do 17 stycznia.
– Tegoroczne kolędowanie z racji okoliczności będzie inne niż to, do którego przywykliśmy, ale ufamy, że będziecie mieli Państwo wielką radość i z samego spotkania, i z jego formuły – mówi Magdalena Mistat. – Nie będziemy kolędować w ogrodzie zimowym, jak dotychczas, ale na świeżym powietrzu, na Drodze do Wolności. Spotkanie potrwa około 50 minut. Atrakcją będzie gość specjalny i jego instrument. Jaki? Nie zdradzę, żeby nie psuć niespodzianki. Powiem tylko tyle, że to waga ciężka.
Będzie gorąca czekolada, ale i tak prosimy – ubierzcie się ciepło, koniecznie wyposażcie się w maseczki. Prosimy też, aby osoby, które potrzebują okularów do czytania, przyniosły je ze sobą, bo tradycyjnie będziemy korzystać ze śpiewników.

Atrakcją siódmego już kolędowania w ECS będzie nasza nowa, własna kolęda – NI WIDU, NI SŁYCHU. „Własna”, bo powstała na zaproszenie ECS w gronie gdańskich twórców.
Nauczymy się jej podczas KOLĘDOWANIA, ale już dziś zachęcamy do samodzielnej nauki. Na naszej stronie internetowej publikujemy jej treść, nuty oraz teledysk: https://ecs.gda.pl/koledowanie.
To pierwsza kolęda, która powstała w gronie przyjaciół z inspiracji ECS – Jarosław Zalesiński (słowa), Cezary Paciorek (muzyka, klawisze, akordeon), Emil Miszk (trąbka), Piotr Sutt (instrumenty perkusyjne), Monika Kaźmierczak (carillon kościoła św. Katarzyny), Aga Balkus (animacja) i małe Paciorki: Faustynka, Franek i Adam (śpiew).
– To pierwsza nasza kolęda, ale nie ostatnia – zapowiada Magdalena Mistat. – Chcemy, żeby tradycją kolędowania stało się, że co roku będzie powstawać kolęda, pastorałka albo piosenka świąteczna.

Projekt KOLĘDOWANIE W ECS jest realizowany od 2015 roku.

UWAGA! Nie będziemy prowadzić rezerwacji miejsc. Prosimy jednak zajrzeć na naszą stronę przed 30 stycznia, aby upewnić się, że KOLĘDOWANIE W ECS z racji sytuacji pandemicznej jest aktualne.