31.08.2018

(NIE)DOCIERANIE | urodziny przestrzeni SOLIDARNOŚĆ CODZIENNIE

Ponad pięć tysięcy osób wzięło udział w 600 wydarzeniach firmowanych przez SOLIDARNOŚĆ CODZIENNIE. Mija rok od inauguracji tej przestrzeni na trzecim piętrze ECS. Chcemy to uczcić zapraszając na spotkanie z aktywistami z całej Polski. Urodziny SOLIDARNOŚCI CODZIENNIE zaplanowaliśmy na 31 sierpnia.

Pozytywna przestrzeń, przez którą każdego dnia przewijają się dziesiątki aktywistów i uczestników spotkań, pokazów oraz wystaw – to właśnie SOLIDARNOŚĆ CODZIENNIE. Otwarta w sierpniu 2017 przestrzeń stała się naturalnym środowiskiem dla aktywistów i aktywistek.
Ten rok pokazał nam, jakie są potrzeby trójmiejskich aktywistów. Uruchomiliśmy ścieżki szkoleniowe m.in. w ramach GDAŃSKIEJ SZKOLY SOLIDARNOŚCI CODZIENNIE. Społecznicy mogą też korzystać z doradztwa prawnego, księgowego, merytorycznego oraz z przedsiębiorczości społecznej. Właśnie tu – na trzecim piętrze ECS – mówi Bartosz Rief, koordynator przestrzeni SOLIDARNOŚĆ CODZIENNIE.
To miejsce, w którym pokazujemy, jak być solidarnym każdego dnia. Inicjatywy zgłaszać mogą wszyscy – tak na przykład rozpoczął działanie DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY 30 MIEJSC, którego spotkania przygotowują mieszkańcy Gdańska.
Cieszymy się, że możemy towarzyszyć tym grupom. Widzimy jak osoby, które pracowały w naszej przestrzeni, zakładają organizacje, piszą projekty i dostają dofinansowania na swoje działania, a nawet powołują do życia festiwale – dodaje Bartosz Rief.
31 sierpnia spotkamy się w ECS, by uczcić rok działalności przestrzeni SOLIDARNOŚĆ CODZIENNIE. Hasło przewodnie wydarzenia to (NIE)DOCIERANIE – i to właśnie o docieraniu i niedocieraniu w wielu aspektach społecznych będziemy rozmawiać podczas warsztatów i dyskusji ze społecznikami. W programie również zwiedzanie subiektywne wystawy stałej ECS. (NIE)DOCIERANIU poświęciliśmy też drugi numer ZESZYTU SOLIDARNOŚCI CODZIENNIE – premiera podczas urodzin. Do zobaczenia!

URODZINY PRZESTRZENI SOLIDARNOŚĆ CODZIENNIE
31 sierpnia 2018, piątek, godz. 9–18


/ STREFY SOLIDARNOŚCI | wykład wprowadzający
/ WARSZTATY ZMYSŁO-SPOŁECZNE, czyli jak pachną, mówią, wyglądają i co słyszą ludzie, których nie znamy
/ SPOŁECZNICY | subiektywne zwiedzanie wystawy stałej ECS
/ STOLIKI DYSKUSYJNE
Kobiety miast i wsi, łączcie się!
Gdzie młodzież jest gospodarzem?
Solidarni w kryzysie
Różne ścieżki empatii
/ PODSUMOWANIE URODZIN