SŁOWO DOBRE czy SŁOWO ZŁE?

Projekty artystyczne, akcje performatywne, warsztaty, debaty – w styczniu zapraszamy do ECS do namysłu nad wartościami, które mają realny wpływ na kondycję człowieka i kształt naszego wspólnego życia.

Styczeń już zawsze w ECS będzie miał za patrona Pawła Adamowicza. Śmiertelnie raniony prezydent Gdańska zmarł 14 stycznia 2019 roku. W ogrodzie zimowym stanęła jego trumna. Gdańszczanki i gdańszczanie, a także goście z Polski i Europy nieprzerwanie przez całą dobę oddawali hołd prezydentowi. Pożegnało go 53 tys. osób. Najwytrwalsi oczekiwali w kolejce nawet ponad pięć godzin.

W tym tragicznym styczniu zaprosiliśmy rodzinę, najbliższych, współpracowników i mieszkańców Gdańska na pełen wspomnień WIECZÓR DLA PRZYJACIELA. W następnym roku spotkaliśmy się pod tym samym hasłem, aby promować książkę „Śmierć prezydenta. Czy zmienił nas tamten styczeń?”. Od tego roku, zawsze w styczniu, chcemy zapraszać Państwa do namysłu nad wartościami drogimi prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, które mają realny wpływ na kondycję człowieka i kształt naszego wspólnego życia.

W styczniu 2021 roku pod rozwagę bierzemy DOBRE SŁOWA / SŁOWA ZŁE. Wierzymy, że pandemia będzie dla nas łaskawa i pozwoli nam się spotkać. Przygotowujemy dwa projekty artystyczne, performatywną akcję poetycką, warsztaty i WIECZÓR DLA PRZYJACIELA.